Kropki - elementy taktyki gry

Podwójne uderzenie

Niebieski jednym ruchem atakuje dwie kropki czerwonego i jedną z nich zdobywa.

animacja - podw uderzenie

Drabinka

Dzięki kropce po prawej stronie, niebieski może zdobyć kropkę czerwonego stosując tzw. drabinkę. Bez tej kropki drabinka by się nie udała.

animacja - drabinka

Sieć

Tutaj drabinka by nie zadziałała, ale można okrążyć kropki czerwonego innym sposobem.

animacja - siec

Gra na baseny

Basen to pusty obszar otoczony przez kropki jednego gracza. Pod koniec gry, gdy zacznie brakować miejsca na planszy, będzie trzeba wstawiać kropki do basenów. W standardowych zasadach, ze względu na automatyczne zamykanie państw, możliwości gry na baseny są nieco ograniczone. Pełne możliwości są dostępne w grze 'na terytorium'.
Na poniższej animacji przedstawiono kilka etapów gry. Czerwony próbuje okrążyć niebieskiego, a w tym czasie niebieski buduje sobie baseny (puste obszary). Czerwony wprawdzie zdobywa jedną kropkę, ale na koniec gry będzie musiał wstawiać kropki do basenów niebieskiego, i przegra.

animacja - basen
Jeśli lubisz grę na baseny -- zarejestruj się i graj na zasadach 'na terytorium'! Gra na baseny jest na tych zasadach bardziej naturalna. Jeśli zaś nie znosisz gry na baseny -- zarejestruj się i graj na zasadach 'bez terytorium', na których gry na baseny nie ma wcale. Zasady standardowe, jedyne dostępne dla gości (niezarejestrowanych graczy), są dobre przede wszystkim dla początkujących, ze względu na swoją prostotę -- raczej nie polecamy ich mocniejszym graczom.